Haber

HDP’yi sorumlu tutan aileler için Muş’ta çocuk nöbeti sürüyor

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, çocuklarını aramaya devam ediyor.

Muş’ta bir araya gelen aileler, çocuklarını terör örgütü PKK’nın dağa götürmesinden sorumlu tuttukları HDP’nin il başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı. Kandırılarak dağa kaçırılan çocukları için HDP Muş İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan anneler, kararlılıkla nöbetlerini sürdürüyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden anneler, çocuklarını teslim olmaya davet ederek kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

PKK tarafından kaçırılan oğluna seslenen anne Şahinaz Özcan, oğlu gelene kadar eylemlerine devam edeceğini belirterek, “6 yıldır çocuğum kayıp. Oğlumdan haber yok. Var mı bilmiyorum. HDP ve PKK çocuğumu aldı. Oğlum gelene kadar bu eyleme devam edeceğim. Diyarbakır ve Muş’ta 4 yıldır eylemdeyim. Oğlum Atilla, “Sesimi duyuyorsan gel teslim ol. Orada ne yapıyorsun?”

Çocuklarının aldatılarak kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan baba Halit Altun, “HDP 10 yıldır çocuklarımızı kandırarak okullardan, koyunların gözü önünde götürdü. HDP’nin Diyarbakır ve Muş’taki il binalarının 4 yıldır, HDP bu kadar boş bırakacağımızı düşünmesin, “Çocuklarımızı bize teslim edene kadar kapılarını terk etmeyeceğimizi bilsinler. Çocuklarını güzel okullara gönderiyorlar, çocuklarımızı dağın zirvesine çıkarıp cenazelerini bize gönderiyorlar. Bizim çocuklarımız nerede, onların çocukları nerede? 10 yıldır çocuğum var mı yok mu bilmiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu