Haber

Kandıra’da kaçak yapılaşmayla mücadele sürüyor

Kaçak ve plansız yapılaşmayla ilgili çalışma kapsamında harekete geçen Kandıra Belediyesi, kaçak yapıların yıkımına başladı.

Kandıra Belediyesi kaçak yapılaşmaya karşı çalışmalarını sürdürüyor. Kandıra Belediyesi Yapı Denetim Müdürlüğü ekiplerince kaçak olduğu belirlenen binaların yıkımına yasal sürelerin ardından başlandı. İlçe genelinde tarım arazilerinde alışılmışın dışında yapılaşma yapanlara izin verilmemektedir. Kaçak yapılara iş makineleriyle müdahale eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi, Polis, Jandarma ve gruplar bu sabah kaçak binaların yıkım işlemlerini gerçekleştirdi.

YIKIMLAR DEVAM EDECEK

İçinde eşya bulunan kaçak yapılar, eşyaların dışarı çıkarılıp yerde uygun bir yere bırakılmasının ardından belediye ekiplerince yıkıldı. Yetkililer, kaçak yapı tespit çalışmalarının devam ettiğini, hazine ve tarım alanlarının korunması ve kaçak yapılarla ilgili çalışmalara büyük bir kararlılıkla devam edeceklerini bildirdi. Yapı Denetim Müdürlüğü yetkilileri, bu konuda kararlı olduklarını belirterek, “Kaçak yapılaşma ile mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

derecik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu