Haber

Bahçeşehir Koleji ile Manisa Büyükşehir Belediyespor, FIBA ​​​​Erkekler Avrupa Kupası’nda karşı karşıya gelecek.

Bahçeşehir Koleji’nin direkt olarak mücadele edeceği FIBA ​​Erkekler Avrupa Kupası’nda Manisa Büyükşehir Belediyespor eleme maçlarını da oynayacak.

10 kümede 40 takımın yer alacağı normal dönemde Bahçeşehir Koleji’nin de aralarında bulunduğu 13 takım direkt mücadele etme hakkını elde etti.

Türkiye’den Manisa Büyükşehir Belediyespor’un da aralarında bulunduğu 22 takım elemelerde mücadele edecek. Bu takımlardan 7’si normal periyotta anlaşma hakkına sahip olacak. Bu grupların dışında Basketbol Şampiyonlar Ligi elemelerinden 20 kadro FIBA ​​Avrupa Kupası’nda yoluna devam edebilecek.

Bunlardan organizasyonda yer almak istemeyen takımlara FIBA ​​Avrupa Kupası eleme gruplarını ikinci sırada tamamlama hakkı verilecek.

Normal sezon ve elemeler için kura çekimi 8 Ağustos Salı günü Almanya’nın Münih kentinde yapılacak.

Bahçeşehir Koleji’nin yanı sıra Balkan (Bulgaristan), ERA Basketball Nymburk (Çek), Bilbao Basket (İspanya), BCM Gravelines Dunkerque (Fransa), Niners Chemnitz (Almanya), Arconic-Alba Fehervar (Macaristan), Hapoel Galil Sport Elion (İsrail), ZZ Leiden (Hollanda), Star-Gepojlon (İsrail) (Portekiz) ve ABC CSU Sibiu (Roma) ia) doğrudan normal sezon için hak kazandı.

Elemelerde Manisa Büyükşehir Belediyespor’un da aralarında bulunduğu 22 takım, 6’sı üçlü, biri dörtlü olmak üzere 7 grupta 3-5 Ekim tarihlerinde mücadele edecek.

esenyurt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu