Ekonomi

Bakan Göktaş: SYDV’lere 450,8 milyon TL ek kaynak aktardık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelerin Kurban Bayramı öncesi temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) toplam 450,8 milyon TL aktardıklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, Kurban Bayramı öncesi aktarılan kaynağın hızlı ve etkin bir şekilde sahiplerine ulaştırılacağını belirterek, ihtiyaç sahibi hanelerin yanında olacaklarına değindi.

Bayram öncesi toplam 4,3 milyar TL bağış yapıldı.

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyunca SYDV’ler aracılığıyla ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını bildirdi.

“Bayramlarımızdan önce yılda iki kez ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için destek veriyoruz. Bu kapsamda geçen Ramazan Bayramı’nda aktardığımız kaynağın ardından şimdi de 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) bağışlıyoruz. ihtiyaç sahibi hanelerin kurban bayramı öncesi temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 450,8 milyon TL ek kaynak aktardık 2015 yılından itibaren Bakanlığımız ve SYDV’lerle bayram öncesi vatandaşlarımıza aktardığımız toplam miktar 4,3’ü geçti Milyar TL.”

Yüzyıl Türkiye’sinde sosyal yardımların eşit olarak dağıtılması için mücadele edeceklerini belirten Bakan Göktaş, şunları söyledi: “Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sosyal yardımlarımızı objektif, şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz. Sosyal yardımlarımızda hiçbir vatandaşımızı geride bırakmayacağız. talep odaklıdan arz odaklıya dönüştürdüğümüz, bu kapsamda dönemsel ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal yardım ve sosyal yardım sağlayacağız.” Üslerimizi çoğaltıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu