Ekonomi

TOBB heyetinden Anıtkabir ziyareti

Hisarcıklıoğlu ve TOBB Genel Heyet Başkanı Hüseyin Çevik daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. İki isim deftere şunları yazdı: “TOBB yöneticileri ve delegeleri olarak, milletimizin büyük emellerine ve sizlerin aziz hatıralarına layık olmak için var gücümüzle çalıştığımızı arz ederiz. Bu yıl Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında olmanın da heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en hoş, en aziz eseridir. Biz, ‘Milletin istiklâli yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ Sözleriyle yola çıkanların, yok-yok denilince küllerinden yeni bir devlet kurmayı başaranların çocuklarıyız biz. Büyük emeklerle ancak bire bir azim ve sahiplenme ile elde edilen kazanımlar korunur ve yaşatılır.

Bize düşen görev, Türkiye Cumhuriyeti’ni huzurlu ve müreffeh bir geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaktır. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de ülkemizi dünyanın en büyük ekonomilerinden biri haline getirmeli ve dünyada her alanda söz sahibi olmalıyız.

Bize yakışan bu. Aziz Atatürk, emanet ettiğin Cumhuriyeti ve ilkelerini sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu vatan, bizden öncekiler için olduğu gibi bizler ve bizden sonrakiler için de en kutsal değerdir. Yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet kalacaktır. Ruhun şad olsun.”

karaburunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu